Nadčasová rustika v kuchyni – pohodový styl pro váš domov

Kuchyně v rustikálním stylu přináší do života majitele klid a pohodu. Jen je nutné všechny prvky skloubit tak, aby byl výsledek opravdu nadčasový.

Každá doba má své trendy nebo módní výstřelky. Některé mají doslova jepičí život a za nějaký čas se na ně zapomene. Některé jsou trvalejšího charakteru a drží se na výsluní dlouhou dobu. Současným trendem v bydlení je takzvaný rustikální styl, který se uplatňuje především v kuchyni. Tam totiž skýtá mnoho možností a nápadů. Kuchyně v rustikálním stylu může mít tedy stovky různých podob. Co ale mají všechny společné, je pocit klidu a bezpečí. 

  • Vytvoření takového prostředí není vůbec jednoduché. 

  • Vše musí dokonale ladit, protože taková kuchyň musí být nadčasová – rustika prostě nestárne. 

 

Nejvíce se při výrobě rustikální kuchyně pochopitelně uplatňuje dřevo. 

 

 

Soulad moderních a selských prvků

Ačkoliv se u tohoto typu kuchyně jedná v podstatě o návrat do dob minulých, není zapotřebí se vzdávat moderních technických vymožeností. Jen je nutné je dobře skloubit. Zkušený designér dovede vhodně zakomponovat všechny moderní spotřebiče a doplňky. 

  • Musíte ale mít na paměti, že on udělá v tomto smyslu jen polovinu práce. 

  • Druhá půlka je na Vás. Od Vás musejí pocházet návrhy a nápady. Vy tam budete bydlet. Váš domov to bude. 

 

Rustikální kuchyně s jídelním stolem z dílny UNIS-NRustikální kuchyně s jídelním stolem z dílny UNIS-N

 

Srdcem každé rustikální kuchyně je samozřejmě stůl. 

Je možné si vybrat mezi tradičním selským vzhledem anebo zvolit něco modernějšího. Rozhodně by měl ale být dostatečně masivní a stabilní. Dalším nezbytným prvkem jsou úložné prostory v podobě masivní kredence se spoustou šuplátek a poliček. 

Ve stejném stylu si nechte od šikovného truhláře vyrobit poličky na kořenky, hrníčky a ozdobné talířky. Důležitou součástí každé kuchyně je dřez. A to i přesto, že se v jedné starožitné skříňce určitě bude ukrývat moderní myčka.

 

Z jakého materiálu by měl být dřez vytvořen? V tomto ohledu máte docela široké možnosti. Můžete zvolit přírodní kámen, keramiku a nemusíte se vyhýbat ani materiálu nerez. 

Rustikální kuchyně s jídelním stolem z dílny UNIS-NRustikální kuchyně s jídelním stolem z dílny UNIS-N

 

Rustikální kuchyně z dílny UNIS-NRustikální kuchyně z dílny UNIS-N